M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 7 Kalliokoski Oskari Pargas IF 7:26,5 +0,0 2. 8 Sandberg Tomi Österby Sportklubb 7:48,6 +22,1 3. 3 Fransman Robin IF Sibbo-Vargarna 8:12,2 +45,7 4. 16 Lupala Väinö Österby Sportklubb 8:16,2 +49,7 5. 15 Panttila Atte Närpes Kraft Skidförening 8:24,6 +58,1 6. 4 Lönnberg Valter IF Femman 8:24,9 +58,4 7. 12 Hilden Robin IF Sibbo-Vargarna 8:34,5 +1:08,0 8. 9 Lönnström Elias Borgå Akilles 8:44,4 +1:17,9 9. 6 Bengs Jeremias Närpes Kraft Skidförening 8:45,3 +1:18,8 10. 11 Fritzén Florian Österby Sportklubb 8:49,2 +1:22,7 11. 5 Österås Kevin Pargas IF 9:11,5 +1:45,0 12. 14 Enlund Robin Pargas IF 9:26,8 +2:00,3 13. 13 Pahlman Artur Pargas IF 9:45,3 +2:18,8 14. 10 Lindroos Elias Pargas IF 10:07,3 +2:40,8 15. 1 Ekholm Marius Pargas IF 10:48,7 +3:22,2 16. 2 Ekholm Vincent Pargas IF 11:58,8 +4:32,3
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 29 Lönnström Melissa Borgå Akilles 7:39,7 +0,0 2. 20 Westerlund Teodora IF Brahe 8:49,9 +1:10,2 3. 26 Suuronen Ida Borgå Akilles 8:56,1 +1:16,4 4. 32 Hilden Celina IF Femman 9:29,2 +1:49,5 5. 33 Mäenpää Moa IF Brahe 9:34,4 +1:54,7 6. 22 Lindroos Siri Österby Sportklubb 9:58,2 +2:18,5 7. 28 Åberg Matilda Pargas IF 10:15,2 +2:35,5 8. 34 Johansson Emilia Pargas IF 10:16,4 +2:36,7 9. 23 Westerlund Ronja Pargas IF 10:17,7 +2:38,0 10. 25 Vahtola Emma Pargas IF 10:49,1 +3:09,4 11. 27 Nyberg Andrea Pargas IF 11:32,7 +3:53,0 12. 19 Virtala Emmi Pargas IF 11:35,5 +3:55,8 13. 31 Lindström Kajsa Pargas IF 11:49,6 +4:09,9
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 62 Ståhlberg Alexander Vörå IF 9:44,7 +0,0 2. 45 Lietzen Jesper Pargas IF 9:47,0 +2,3 3. 43 Rosin Emil Pargas IF 10:11,4 +26,7 4. 39 Mäenpää Robin IF Brahe 10:42,6 +57,9 5. 46 Johansson Viktor Pargas IF 10:53,4 +1:08,7 6. 56 Virtala Alex Pargas IF 10:56,4 +1:11,7 7. 60 Salo Kristian Borgå Akilles 11:00,6 +1:15,9 8. 51 Back William IF Minken 11:05,3 +1:20,6 9. 49 Finskas Lucas IF Femman 11:18,1 +1:33,4 10. 37 Frankenhaueser Albert Pargas IF 11:21,4 +1:36,7 11. 48 Rusk Oliver Sundom IF 11:29,6 +1:44,9 12. 50 Laitamäki Wille Österby Sportklubb 11:30,5 +1:45,8 13. 42 Fransman Benjamin IF Sibbo-Vargarna 11:46,4 +2:01,7 14. 59 Metzner Jakob Österby Sportklubb 11:49,6 +2:04,9 15. 58 Ljung Anton IF Brahe 12:01,4 +2:16,7 16. 41 Höglund Casper IF Sibbo-Vargarna 12:02,7 +2:18,0 17. 40 Hilden Christian IF Femman 12:32,0 +2:47,3 18. 63 Furu Oscar Pargas IF 12:44,0 +2:59,3 19. 61 Häggman Aaron Vörå IF 12:57,7 +3:13,0 20. 52 Ljung Vincent IF Brahe 13:05,9 +3:21,2 21. 54 Strandvall Evert IF Minken 13:10,0 +3:25,3 22. 47 Kuoppala Jesse Sundom IF 13:12,7 +3:28,0 23. 57 Liukkonen Anton Borgå Akilles 13:19,8 +3:35,1 24. 44 Kortejärvi Santeri Borgå Akilles 13:36,5 +3:51,8 25. 53 Henriksson Axel Lovisa Tor-Loviisan Tor 13:48,3 +4:03,6 26. 55 Rabb Jacob Sundom IF 13:56,1 +4:11,4
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 87 Westerlund Wilma Pargas IF 10:45,0 +0,0 2. 92 Haglund Emma Sundom IF 11:16,4 +31,4 3. 67 Nyby Evelina Malax IF 11:45,3 +1:00,3 4. 66 Ivars Malin IF Femman 11:57,4 +1:12,4 5. 73 Björklund Ella Sundom IF 11:58,6 +1:13,6 6. 71 Sten Nicole Närpes Kraft Skidförening 11:59,4 +1:14,4 7. 90 Fritzén Isolde Österby Sportklubb 12:02,1 +1:17,1 8. 78 Backman Linnea IF Femman 12:04,5 +1:19,5 9. 93 Niemelä Tilde Malax IF 12:24,6 +1:39,6 10. 94 Källbacka Linnea Vörå IF 12:26,6 +1:41,6 11. 77 Grankull Elea Sundom IF 12:26,9 +1:41,9 12. 85 Enberg Sofia Pargas IF 12:30,1 +1:45,1 13. 68 Lupala Saimi Österby Sportklubb 12:31,1 +1:46,1 14. 86 Häggkvist Frida Närpes Kraft Skidförening 12:33,9 +1:48,9 15. 91 Lönnberg Julia IF Femman 12:44,9 +1:59,9 16. 88 Hansén Amanda SK Åsen 12:54,4 +2:09,4 17. 75 Kalliokoski Olivia Pargas IF 12:57,4 +2:12,4 18. 79 Sundqvist Josephine IF Minken 13:08,6 +2:23,6 19. 83 Åberg Elin Pargas IF 13:13,6 +2:28,6 20. 74 Torrkulla Henna Vörå IF 13:49,4 +3:04,4 21. 84 Laurén Jill Pargas IF 14:05,7 +3:20,7 22. 69 Laurén Sara Pargas IF 14:18,6 +3:33,6 23. 72 Äbb Alice Österby Sportklubb 14:20,6 +3:35,6 24. 89 Nyfors Hanna IF Brahe 15:01,9 +4:16,9 25. 80 Lindström Siri Pargas IF 15:24,8 +4:39,8 26. 81 Linden Johanna IF Sibbo-Vargarna 15:46,5 +5:01,5 27. 70 Sillman Ellen IF Sibbo-Vargarna 16:18,7 +5:33,7
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 109 Tarvonen Christian IK Falken 9:31,4 +0,0 2. 100 Dahlström Robin Österby Sportklubb 10:36,9 +1:05,5 3. 105 Hjerpe Casper Sundom IF 10:44,8 +1:13,4 4. 108 Sandell Cedrik Österby Sportklubb 10:45,5 +1:14,1 5. 97 Ingman Patrik Österby Sportklubb 10:49,6 +1:18,2 6. 107 Bengs Marius Närpes Kraft Skidförening 10:56,4 +1:25,0 7. 104 Lundegård Simon Malax IF 11:05,3 +1:33,9 8. 106 Österås Magnus Pargas IF 11:18,1 +1:46,7 9. 102 Koivuniemi Viktor Sundom IF 11:22,9 +1:51,5 10. 101 Linden Alexander IF Sibbo-Vargarna 11:24,4 +1:53,0 11. 99 Sjölund Anton IF Brahe 11:25,7 +1:54,3 12. 103 Norrén Lukas IF Femman 12:15,8 +2:44,4 13. 110 Backman Jonathan Österby Sportklubb 12:41,8 +3:10,4
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 121 Sjöstrand Josefine Malax IF 10:23,3 +0,0 2. 128 Lindroos Anni Pargas IF 10:30,8 +7,5 3. 125 Lönnqvist Rebecca Borgå Akilles 10:42,5 +19,2 4. 126 Mäenpää Ida IF Brahe 10:56,6 +33,3 5. 115 Lindström Amanda IF Sibbo-Vargarna 11:06,0 +42,7 6. 122 Sund Linn IF Femman 11:07,4 +44,1 7. 124 Långkvist Evelina Malax IF 11:14,8 +51,5 8. 114 Antus Ida IF Femman 11:24,2 +1:00,9 9. 120 Snellman Matilda IF Brahe 11:26,8 +1:03,5 10. 123 Ramstedt Ann-Sofi Pargas IF 11:47,9 +1:24,6 11. 127 Rask Anna Pargas IF 11:52,6 +1:29,3 12. 119 Erkkilä Viola Pargas IF 12:01,8 +1:38,5 13. 113 Back Wilma Malax IF 12:15,8 +1:52,5 14. 112 Sund Diana IF Femman 12:55,8 +2:32,5 15. 116 Lindström Ellen Pargas IF 13:52,9 +3:29,6
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 141 Halonen Linnea Närpes Kraft Skidförening 9:39,0 +0,0 2. 137 Ray Hanna IK Falken 9:57,6 +18,6 3. 132 Haglund Sofia Sundom IF 10:05,5 +26,5 4. 142 Wikström Rosa IF Sibbo-Vargarna 10:27,0 +48,0 5. 140 Svenlin Antonia IK Kronan 10:30,8 +51,8 6. 138 Stark Alexandra Sundom IF 10:34,1 +55,1 7. 131 Nyfors Amanda IF Brahe 11:07,3 +1:28,3 8. 134 Blom Hannah Sundom IF 11:18,7 +1:39,7 9. 144 Torrkulla Matilda Vörå IF 11:35,7 +1:56,7 10. 143 Virtala Jenny Pargas IF 11:39,9 +2:00,9 11. 133 Henriksson Ingrid Lovisa Tor-Loviisan Tor 11:42,1 +2:03,1 12. 135 Westerlund Erika IF Brahe 11:46,4 +2:07,4 13. 139 Källbacka Emma Vörå IF 12:09,6 +2:30,6 14. 136 Äbb Emma Österby Sportklubb 13:26,0 +3:47,0
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 13, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. 156 Panttila Santtu Närpes Kraft Skidförening 14:40,6 +0,0 2. 147 Kuuttinen Patrik Närpes Kraft Skidförening 14:40,8 +0,2 3. 157 Liukkonen Leevi Borgå Akilles 15:28,5 +47,9 4. 149 Kansa Alexander Malax IF 15:38,8 +58,2 5. 152 Liukkonen Eetu Borgå Akilles 16:02,9 +1:22,3 6. 151 Nordström Joakim Borgå Akilles 17:01,0 +2:20,4 7. 150 Lillqvist Eric IK Falken 17:05,4 +2:24,8 8. 154 Rosendal Linus Österby Sportklubb 17:18,8 +2:38,2 9. 164 Backlund Robin IK Falken 17:19,2 +2:38,6 10. 162 Enberg David Pargas IF 17:34,7 +2:54,1 11. 163 Nordström Elias IF Minken 18:09,0 +3:28,4 12. 155 Sund Dani IF Femman 19:16,1 +4:35,5 160 Enlund Lukas IF Femman Kesk.
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 22, Keskeytti: 2, Hylätty: 0) 1. 181 Kontinen Klaara Borgå Akilles 17:01,2 2. 189 Back Cecilia IF Minken 17:06,4 +5,2 3. 177 Augustson Josefine Österby Sportklubb 17:18,8 +17,6 4. 187 Strandvall Amanda IF Minken 17:26,9 +25,7 5. 171 Metzner Emma Österby Sportklubb 17:47,2 +46,0 6. 172 Stenbacka Emma Sundom IF 17:48,2 +47,0 7. 178 Skreslett Emma Österby Sportklubb 18:07,0 +1:05,8 8. 185 Katajamäki Sonja IF Minken 18:08,5 +1:07,3 9. 179 Kortejärvi Siiri Borgå Akilles 18:28,0 +1:26,8 10. 183 Lund Anna IF Femman 18:35,2 +1:34,0 11. 184 Holmgren Antonia IF Sibbo-Vargarna 18:35,9 +1:34,7 12. 170 Tulonen Jenna Borgå Akilles 18:55,1 +1:53,9 13. 167 Storbacka Erika IF Femman 18:59,3 +1:58,1 14. 173 Söderlund Maria IF Åland 19:00,1 +1:58,9 15. 168 Björk Elin IK Falken 19:18,8 +2:17,6 16. 169 Lilja Andrea Sundom IF 19:19,3 +2:18,1 17. 175 Sjövall Cecilia Mari Sundom IF 19:51,9 +2:50,7 18. 186 Kalliokoski Henriikka Pargas IF 20:21,0 +3:19,8 19. 176 Sjöberg Lina IF Femman 21:04,3 +4:03,1 20. 182 Wikar Siri IK Kronan 21:34,0 +4:32,8 174 Dahlström Anna Österby Sportklubb Kesk. 188 Sten Nathalie Närpes Kraft Skidförening Kesk.
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 194 Sundsten Robin IF Femman 14:35,0 +0,0 2. 201 Aurén Axel SK Åsen 14:40,2 +5,2 3. 202 Svartsjö Alex IF Femman 15:07,0 +32,0 4. 197 Damlin Anton Vörå IF 15:26,1 +51,1 5. 199 Nyby Emil Malax IF 16:18,8 +1:43,8 6. 195 Ingman Erik Österby Sportklubb 16:26,6 +1:51,6 7. 193 Enlund Alexander Pargas IF 19:08,8 +4:33,8 8. 200 Söderlund Markus IF Åland 19:34,6 +4:59,6
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 207 Svenlin Emelie IK Kronan 15:30,4 +0,0 2. 206 Kuuttinen Heidi Närpes Kraft Skidförening 16:19,6 +49,2 3. 205 Sundman Josefina Österby Sportklubb 16:42,5 +1:12,1 4. 209 Torrkulla Julia Vörå IF 18:38,0 +3:07,6
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 215 Enlund Alexandra IF Femman 15:53,5 +0,0 2. 216 Storvall Fanny IK Kronan 16:30,0 +36,5 3. 217 Kainberg Ronja SK Åsen 16:58,5 +1:05,0 4. 214 Höglund Catharina IF Sibbo-Vargarna 17:45,5 +1:52,0
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 221 Lövdahl Elin IF Femman 15:45,6 2. 222 Häger Julia IF Minken 15:54,5 +8,9 3. 223 Klemets Jennifer IF Femman 15:58,1 +12,5 4. 224 Backman Amanda IF Femman 16:02,5 +16,9
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 228 Kankaanpää Saana Pargas IF 16:21,5 +0,0 2. 232 Rask Jonna Pargas IF 16:23,5 +2,0 3. 230 Sundqvist Ellinor IF Minken 17:13,8 +52,3 4. 229 Rosin Saga Pargas IF 17:38,7 +1:17,2 5. 227 Hinkka Jessica IK Falken 19:19,0 +2:57,5
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 238 Kalliokoski Riikka Pargas IF 16:10,8 +0,0 2. 236 Wasström Lotta Sundom IF 16:53,0 +42,2 3. 239 Lindberg Åsa Pargas IF 17:19,2 +1:08,4 4. 235 Mattsson Ingela Pargas IF 18:11,0 +2:00,2 5. 237 Åberg Josephine Pargas IF 18:18,4 +2:07,6
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 251 Ray Tage IK Falken 14:05,7 +0,0 2. 244 Holmström Lennart IF Åland 14:46,5 +40,8 3. 245 Haglund Tommy IK Falken 14:56,9 +51,2 4. 247 Hinkka Kenneth IK Falken 15:10,6 +1:04,9 5. 243 Johansson Bo Pargas IF 15:15,2 +1:09,5 6. 246 Alanen Harri Pargas IF 15:33,3 +1:27,6 7. 248 Pahlman Mats Pargas IF 17:14,2 +3:08,5
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 257 Paavola Jari Pargas IF 14:12,1 +0,0 2. 256 Ramstedt Mikael Pargas IF 14:26,0 +13,9 3. 259 Haajanen Leif Ingå IF 16:26,7 +2:14,6 4. 254 Lindberg Christer IF Sibbo-Vargarna 17:12,0 +2:59,9 5. 258 Mattsson Stefan IF Åland 18:03,4 +3:51,3 6. 255 Söderlund Bo-Erik IF Åland 18:13,6 +4:01,5
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 262 Waali Pasi Pargas IF 16:06,8 +0,0 2. 264 Orre Stig IF Åland 16:54,9 +48,1 3. 263 Haasiosalo Bror-Gustav IF Åland 17:45,1 +1:38,3
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 12, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. 276 Granlund Jonas IF Minken 22:00,8 2. 280 Sundqvist Benjamin IF Minken 22:53,7 +52,9 3. 269 Högnabba August SK Åsen 22:55,9 +55,1 4. 278 Nordström Simon IF Minken 23:15,4 +1:14,6 5. 270 Forsgård Felix IF Minken 23:18,0 +1:17,2 6. 273 Sundell William Pargas IF 23:41,3 +1:40,5 7. 271 Skoglund Oskar IF Femman 23:41,5 +1:40,7 8. 279 Lillas Didrik IF Minken 23:44,7 +1:43,9 9. 275 Sundström Niklas IF Femman 24:11,9 +2:11,1 10. 267 Hansén Linus SK Åsen 25:18,2 +3:17,4 11. 277 Antus William IF Femman 25:45,7 +3:44,9 274 Vikström Oscar IF Femman Kesk.
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 291 Rahkola Hennariikka IF Länken 27:35,8 +0,0 2. 290 Sjölund Emma IF Minken 28:06,3 +30,5 3. 286 Antell Jennifer IF Femman 28:10,8 +35,0 4. 287 Lövdahl Sofie IF Femman 28:54,5 +1:18,7 5. 289 Sippus Marie Vörå IF 29:09,8 +1:34,0 6. 292 Grundvall Maria IK Kronan 29:41,3 +2:05,5 7. 285 Lall Anna-Kaisa IF Femman 29:55,4 +2:19,6 8. 284 Storvall Emma IK Kronan 30:13,2 +2:37,4 9. 283 Strandholm Jessica Vörå IF 33:01,6 +5:25,8
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 300 Lönnström Emil Borgå Akilles 26:20,4 +0,0 2. 302 Nordström Jonas Borgå Akilles 26:24,6 +4,2 3. 303 Lönnbäck Kasper IF Minken 26:29,4 +9,0 4. 297 Storvall Anton IK Kronan 27:48,9 +1:28,5 5. 301 Holmgren Benjamin IF Sibbo-Vargarna 28:20,6 +2:00,2 6. 299 Damlin Robin Vörå IF 28:30,3 +2:09,9 7. 295 Agnesbäck Pontus Vörå IF 28:50,3 +2:29,9 8. 296 Lindahl Jesper Borgå Akilles 31:28,0 +5:07,6
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 310 Haarala Juuso Gamlakarleby IF 24:22,5 +0,0 2. 311 Lindqvist Jonatan Gamlakarleby IF 26:34,9 +2:12,4 3. 306 Hållfast Toni IF Länken 26:41,1 +2:18,6 4. 308 Salmensaari Ekku IF Sibbo-Vargarna 28:44,0 +4:21,5 5. 309 Norrén André IF Femman 30:51,1 +6:28,6
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 318 Holm Erik IK Falken 26:14,8 +0,0 2. 317 Lönnström Kim Borgå Akilles 27:26,2 +1:11,4 3. 314 Salo Mikael Borgå Akilles 27:40,5 +1:25,7 4. 319 Kalliokoski Kari Pargas IF 29:03,1 +2:48,3 5. 316 Björk Kristian IK Falken 32:09,8 +5:55,0
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 322 Westerlund Niklas Pargas IF 25:47,4 +0,0
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 327 Högnabba Oscar SK Åsen 24:40,1 +0,0 2. 330 Kronberg Christian IF Länken 26:14,9 +1:34,8 3. 331 Holmström Isac IF Åland 27:27,0 +2:46,9 4. 329 Fors Wiljam SK Åsen 27:50,3 +3:10,2 5. 326 Karlström Hugo SK Åsen 27:50,9 +3:10,8
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 27, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. 359 Lindell Jonas IF Länken 40:07,4 +0,0 2. 363 Lövdahl Victor IF Femman 40:19,1 +11,7 3. 362 Gustafsson Johan Borgå Akilles 41:06,8 +59,4 4. 361 Mäki-Heikkilä Rikhard IF Länken 41:25,7 +1:18,3 5. 360 Eriksson Robin IF Minken 41:28,6 +1:21,2 6. 358 Myllykoski Tuomas IF Länken 41:33,4 +1:26,0 7. 356 Sjölund Oskar IF Minken 41:38,3 +1:30,9 8. 364 Gustafsson Joachim Borgå Akilles 42:03,1 +1:55,7 9. 354 Storvall Eric IK Kronan 42:30,3 +2:22,9 10. 353 Lindvall Christoffer IF Minken 42:59,7 +2:52,3 11. 357 Kronberg Patrick IF Länken 43:02,5 +2:55,1 12. 335 Mäenpää Hans IF Brahe 43:20,2 +3:12,8 13. 350 Norrgård Martin Pargas IF 44:07,0 +3:59,6 14. 341 Passell Jan-Eric Pargas IF 45:01,4 +4:54,0 15. 351 Nybäck Tobias IF Minken 45:36,9 +5:29,5 16. 338 Ahlvik Johan IK Falken 45:54,9 +5:47,5 17. 336 Blomster Daniel IF Sibbo-Vargarna 46:04,6 +5:57,2 18. 347 Uggeldahl Jan Pargas IF 46:26,0 +6:18,6 19. 337 Eklund Kristian Pargas IF 46:29,7 +6:22,3 20. 340 Mäenpää Johan IF Brahe 47:13,8 +7:06,4 21. 343 Mansner Viktor IF Sibbo-Vargarna 47:19,7 +7:12,3 22. 349 Tyrväinen Olli Pargas IF 48:41,4 +8:34,0 23. 342 Björklind Joakim Gamlakarleby IF 49:21,9 +9:14,5 24. 344 Westerholm Viktor Pargas IF 49:59,0 +9:51,6 25. 348 Lindberg Lukas IF Sibbo-Vargarna 50:58,0 +10:50,6 26. 346 Haajanen Erik Ingå IF 52:07,8 +12:00,4 352 Viitikko Eero IF Länken Kesk.
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 M14 N15 M15 N16 N17 N18 N20 N35 M45 M50 M55 M16 NYL M17 M18 M40 M35 M20 MYL N16B
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 208 Kankaanpää Pihla Lauttakylän Luja 18:16,1 +0,0