M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 17 Virta Jonathan Pargas IF 6:18,2 +0,0 2. 3 Appel Emil Malax IF 6:34,4 +16,2 3. 9 Sundberg Elias IF Minken 6:38,4 +20,2 4. 5 Hertsbacka Isak Närpes Kraft Skidförening 6:39,5 +21,3 5. 19 Fröding Elwin IF Fyren 6:46,4 +28,2 6. 8 Fransman Albin IF Sibbo-Vargarna 6:58,0 +39,8 7. 13 Österberg Alexander Oravais IF 7:11,1 +52,9 8. 21 Nyman Ron Österby Sportklubb 7:16,6 +58,4 9. 26 Hildén Kevin IF Sibbo-Vargarna 7:26,8 +1:08,6 10. 16 Jakobsson Wilhelm IF Minken 7:38,7 +1:20,5 11. 12 Lindeberg Thomas Pargas IF 7:42,3 +1:24,1 12. 18 Ekholm Nico IF Minken 7:52,8 +1:34,6 13. 22 Klemets Jakob IK Falken 7:53,9 +1:35,7 14. 24 Back Linus Vörå IF 7:56,5 +1:38,3 15. 25 Ramstedt Sindre IF Fyren 8:07,3 +1:49,1 16. 20 Heinonen Elias Pargas IF 8:10,7 +1:52,5 17. 14 Lillandt Anton Ingå IF 8:19,8 +2:01,6 18. 10 Björk Cedric Ingå IF 8:24,6 +2:06,4 19. 4 Andersson Erik Pargas IF 9:36,6 +3:18,4 20. 15 Holm Matheo Erik IF Brahe 9:37,6 +3:19,4 21. 6 Granvik Noah Pargas IF 9:45,1 +3:26,9 22. 23 Packalén Daniel Pargas IF 10:16,2 +3:58,0
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 35 Björndahl Malva Malax IF 6:27,0 2. 38 Snickars Lea Närpes Kraft Skidförening 6:38,5 +11,5 3. 33 Lietzén Cecilia Pargas IF 6:44,5 +17,5 4. 40 Ingves Sandra Närpes Kraft Skidförening 6:50,7 +23,7 5. 39 Forsman Ellinor IF Minken 6:57,2 +30,2 6. 43 Hermans Matilda Oravais IF 7:00,2 +33,2 7. 30 Andersson Emilia Pargas IF 7:07,9 +40,9 8. 32 Markén Saga Oravais IF 7:09,6 +42,6 9. 41 Asp Mira Malax IF 7:10,0 +43,0 10. 36 Finskas Tilde IF Femman 7:22,2 +55,2 11. 34 Heikius Ylva Pargas IF 7:23,6 +56,6 12. 44 Malmberg Isabelle Österby Sportklubb 7:39,3 +1:12,3 13. 29 Mattsson Linn Pargas IF 8:25,3 +1:58,3 14. 37 Söderlund Mette Pargas IF 8:45,7 +2:18,7 15. 31 Rantanen Saga Pargas IF 9:31,6 +3:04,6
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 28, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 54 Fröding Filip IF Fyren 8:12,3 +0,0 2. 75 Kortejärvi Lauri Borgå Akilles 8:48,0 +35,7 3. 64 Korin Amos Pargas IF 9:05,2 +52,9 4. 57 Sandberg Jesse Österby Sportklubb 9:09,9 +57,6 5. 47 Häggman Iivar Vörå IF 9:20,1 +1:07,8 6. 60 Vickholm Einar Borgå Akilles 9:23,8 +1:11,5 7. 63 Ahlvik Tony IK Falken 9:26,5 +1:14,2 8. 71 Liljeqvist Robin IF Minken 9:27,0 +1:14,7 9. 66 Höglund Christoffer IF Sibbo-Vargarna 9:27,7 +1:15,4 10. 58 Ramstedt Marius IF Fyren 9:29,1 +1:16,8 11. 48 Skutnabb Alex IF Sibbo-Vargarna 9:34,1 +1:21,8 12. 56 Wikblom Eddie IF Minken 9:35,2 +1:22,9 13. 61 Liukkonen Valtteri Borgå Akilles 9:36,8 +1:24,5 14. 68 Kock Arvid IK Falken 9:37,4 +1:25,1 15. 51 Sundell Hannes IF Femman 9:38,9 +1:26,6 16. 49 Sundberg Hannes IF Minken 9:40,3 +1:28,0 17. 74 Klemets Emil IK Falken 9:43,5 +1:31,2 18. 73 Heikius Noah Pargas IF 9:58,6 +1:46,3 19. 59 Holm Adam IF Minken 9:58,7 +1:46,4 20. 50 Wikblom Sander IF Minken 9:59,7 +1:47,4 21. 76 Storm Zacharias IF Femman 10:15,6 +2:03,3 22. 53 Hildén Christoffer IF Femman 10:19,7 +2:07,4 23. 67 Holm Casper IF Fyren 10:24,4 +2:12,1 24. 70 Hahtokari Emil IF Åsarna 10:27,8 +2:15,5 25. 52 Lindfors Anton Pargas IF 10:41,0 +2:28,7 26. 65 Lillandt Erik Ingå IF 10:50,7 +2:38,4 27. 72 Asplund Alvar IK Falken 10:54,9 +2:42,6 28. 69 Kinnari Unto IK Trissan 12:24,1 +4:11,8
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 96 Mäenpää Emmi IF Brahe 9:22,4 2. 104 Nyberg Rebecca Pargas IF 9:24,1 +1,7 3. 84 Hahtokari Vilma IF Åsarna 9:33,3 +10,9 4. 103 Svenlin Alva IF Åsarna 9:40,7 +18,3 5. 100 Grannas Wilma IF Brahe 9:42,2 +19,8 6. 94 Johansson Theresia Pargas IF 9:58,4 +36,0 7. 97 Backholm Rebecka Pargas IF 10:00,1 +37,7 8. 89 Enlund Isabella Närpes Kraft Skidförening 10:11,5 +49,1 9. 102 Markén Winnie Oravais IF 10:14,2 +51,8 10. 79 Snickars Matilda Närpes Kraft Skidförening 10:19,4 +57,0 11. 80 Lindeberg Cindy Pargas IF 10:21,9 +59,5 12. 105 Kiiski Alisa Borgå Akilles 10:22,9 +1:00,5 13. 93 Mäenpää Annie IF Brahe 10:26,1 +1:03,7 14. 87 Österberg Linn Oravais IF 10:27,4 +1:05,0 15. 82 Back Kajsa Vörå IF 10:29,4 +1:07,0 16. 101 Cederholm Sara IF Minken 10:31,2 +1:08,8 17. 90 Lindström Nathalie IF Femman 10:32,1 +1:09,7 18. 99 Nyberg Ellen IF Åsarna 10:39,0 +1:16,6 19. 92 Ekholm Kajsa IF Minken 10:51,2 +1:28,8 20. 95 Kock Ellen IK Falken 11:17,6 +1:55,2 21. 88 Korhonen Sanni IF Femman 11:57,2 +2:34,8 22. 91 Laurén Julia Pargas IF 12:02,0 +2:39,6 23. 98 Norrlin Stella Oravais IF 12:34,9 +3:12,5 24. 85 Berglund Agnes IF Fyren 12:43,9 +3:21,5 25. 86 Liljeqvist Agnes Helena Dansd IK Falken 14:22,8 +5:00,4
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 116 Wikblom Melker IF Brahe 8:12,6 +0,0 2. 120 Berglund Hampus Vörå IF 8:18,1 +5,5 3. 110 Finskas Isak IF Femman 8:19,5 +6,9 4. 117 Fritzén Florian Österby Sportklubb 8:22,4 +9,8 5. 111 Lax Noa Borgå Akilles 8:36,5 +23,9 6. 112 Sjöblom Noah IF Femman 8:47,5 +34,9 6. 124 Back Karl Mickel IK Liljendal 8:47,5 +34,9 8. 108 Ducander Vincent Pargas IF 8:47,9 +35,3 9. 118 Lainet Tom IF Sibbo-Vargarna 8:53,8 +41,2 10. 125 Korin Linus Pargas IF 9:03,4 +50,8 11. 123 Virta Benjamin Pargas IF 9:20,5 +1:07,9 12. 119 Enberg Ted IK Trissan 9:22,8 +1:10,2 13. 121 Nyfors Emil IF Brahe 9:26,3 +1:13,7 14. 113 Sundsten Kevin IF Femman 9:27,2 +1:14,6 15. 122 Virtanen Atte IF Sibbo-Vargarna 9:34,5 +1:21,9 16. 109 Ekbom Johan Österby Sportklubb 10:21,6 +2:09,0 17. 115 Kastus Joel Vörå IF 10:22,2 +2:09,6 18. 114 Öhman Max IK Trissan 10:49,6 +2:37,0
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 144 Jakobsson Signe NORRVALLA SKI TEAM 8:17,1 +0,0 2. 135 Westerlund Ronja Pargas IF 8:22,8 +5,7 3. 133 Lietzén Daniela Pargas IF 8:24,5 +7,4 4. 130 Sjöstrand Jenifer NORRVALLA SKI TEAM 8:44,0 +26,9 5. 138 Halonen Ellinor Närpes Kraft Skidförening 8:46,3 +29,2 6. 141 Hakkarainen Gisela-Mei IF Sibbo-Vargarna 8:49,7 +32,6 7. 143 Häggkvist Johanna Närpes Kraft Skidförening 8:50,6 +33,5 8. 139 Jordas Ellen Borgå Akilles 8:51,7 +34,6 9. 149 Hjerpe Wilma NORRVALLA SKI TEAM 8:53,0 +35,9 10. 148 Cederholm Malin IF Minken 9:03,0 +45,9 11. 147 Westermark Mathilda Närpes Kraft Skidförening 9:17,1 +1:00,0 12. 136 Kronvall Ronja Borgå Akilles 9:18,1 +1:01,0 13. 137 Liljeqvist Emilia IF Minken 9:30,8 +1:13,7 14. 140 Äbb Therese Österby Sportklubb 9:33,3 +1:16,2 15. 146 Kastus Ida Vörå IF 9:35,7 +1:18,6 16. 132 Malmberg Rebecca Österby Sportklubb 9:42,0 +1:24,9 17. 145 Österberg Emilia Oravais IF 9:42,1 +1:25,0 18. 142 Friberg Jill Österby Sportklubb 9:59,3 +1:42,2 19. 131 Ljungqvist Edith Österby Sportklubb 9:59,9 +1:42,8 20. 134 Lupala Selma Österby Sportklubb 10:01,3 +1:44,2 21. 128 Lindfors Alisa Pargas IF 10:06,8 +1:49,7 22. 129 Punsar Evelina IK Falken 10:39,8 +2:22,7
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 154 Nyberg Andréa Pargas IF 8:23,1 +0,0 2. 158 Hägglund Emelie Borgå Akilles 8:24,1 +1,0 3. 157 Korhonen Emma IF Femman 8:28,3 +5,2 4. 163 Ylönen Jenna Pargas IF 8:30,7 +7,6 5. 162 Granholm Felicia Vörå IF 8:42,8 +19,7 6. 156 Thors Alva Vörå IF 8:43,8 +20,7 7. 160 Johansson Emilia Pargas IF 8:49,5 +26,4 8. 165 Ingves Erika Närpes Kraft Skidförening 8:51,5 +28,4 9. 159 Hyöty Linda IF Femman 9:04,4 +41,3 10. 164 Åberg Matilda Pargas IF 9:21,8 +58,7 11. 153 Sundsten Pamela IF Femman 9:58,6 +1:35,5 12. 152 Vahtola Emma Pargas IF 10:11,9 +1:48,8
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 171 Lönnström Melissa Borgå Akilles 13:36,3 +0,0 2. 169 Sandnäs Rebecca IF Brahe 14:00,1 +23,8 3. 176 Jansson Tindra Vörå IF 14:42,9 +1:06,6 4. 173 Suuronen Ida Borgå Akilles 14:44,3 +1:08,0 5. 172 Lindström Felicia IF Femman 15:22,7 +1:46,4 6. 177 Mäenpää Cajsa IF Brahe 15:39,5 +2:03,2 7. 170 Enlund Julia Närpes Kraft Skidförening 16:20,7 +2:44,4 8. 168 Kansa Ellen IF Femman 16:45,8 +3:09,5
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 192 Kuuttinen Lukas Närpes Kraft Skidförening 12:16,2 +0,0 2. 184 Grannas Oscar IF Brahe 14:18,1 +2:01,9 3. 181 Stark Filip IF Femman 14:38,1 +2:21,9 4. 186 Ingves Anton Närpes Kraft Skidförening 14:59,6 +2:43,4 5. 190 Krook Viktor Närpes Kraft Skidförening 15:06,1 +2:49,9 6. 191 Lindroos Elias Pargas IF 15:29,5 +3:13,3 7. 183 Back Hugo Vörå IF 15:32,4 +3:16,2 8. 188 Kalmi Anton IK Trissan 15:36,5 +3:20,3 9. 185 Sjölund Mico IF Brahe 16:03,5 +3:47,3 10. 182 Sundman Bo Einar Rafael IK Trissan 16:09,5 +3:53,3 11. 187 Grankull Joni IK Falken 16:50,2 +4:34,0 12. 189 Liljeqvist Isak IK Falken 17:02,2 +4:46,0
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 199 Skutnabb Anton IF Sibbo-Vargarna 12:24,3 +0,0 2. 198 Sandberg Tomi Österby Sportklubb 13:01,7 +37,4 3. 197 Kalliokoski Oskari Pargas IF 13:10,7 +46,4 4. 203 Fransman Robin IF Sibbo-Vargarna 13:51,2 +1:26,9 5. 201 Lönnström Elias Borgå Akilles 14:26,9 +2:02,6 6. 200 Pahlman Artur Pargas IF 14:32,3 +2:08,0 7. 195 Ducander Marius Pargas IF 14:44,3 +2:20,0 8. 196 Ehrs Jakob Vörå IF 15:25,7 +3:01,4
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 11, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. 215 Achrén Frida Oravais IF 13:59,0 +0,0 2. 216 Lupala Saimi Österby Sportklubb 14:04,4 +5,4 3. 208 Källbacka Linnea Vörå IF 14:07,9 +8,9 4. 212 Häggkvist Frida Närpes Kraft Skidförening 14:12,2 +13,2 5. 217 Laurén Sara Pargas IF 14:26,8 +27,8 6. 211 Krook Felicia Närpes Kraft Skidförening 14:43,7 +44,7 7. 210 Haglund Emma Sundom IF 15:04,8 +1:05,8 8. 213 Kalliokoski Olivia Pargas IF 16:10,9 +2:11,9 9. 206 Punsar Matilda IK Falken 18:58,1 +4:59,1 10. 218 Nyback Michelle Oravais IF 20:41,2 +6:42,2 214 Nyback Nathalie Oravais IF Kesk.
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 221 Westerlund Wilma Pargas IF 13:28,6 +0,0 2. 224 Backman Linnea IF Femman 14:19,1 +50,5 3. 222 Niemelä Tilde IF Femman 14:52,2 +1:23,6 4. 225 Sundqvist Josephine IF Femman 15:08,0 +1:39,4
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 233 Lindroos Anni Pargas IF 13:28,1 +0,0 2. 231 Mäenpää Ida IF Brahe 14:06,9 +38,8 3. 230 Lönnqvist Rebecca Borgå Akilles 14:11,5 +43,4 4. 234 Rask Anna Pargas IF 14:30,5 +1:02,4 5. 235 Gullqvist Chira Borgå Akilles 15:31,1 +2:03,0 6. 232 Bäck Ellen IF Åsarna 15:31,4 +2:03,3 7. 228 Snellman Matilda IF Brahe 15:40,9 +2:12,8
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 243 Antell Jennifer IF Femman 24:02,4 +0,0 2. 241 Sippus Marie Vörå IF 24:08,3 +5,9 3. 245 Henriksson Linnea IF Femman 24:11,6 +9,2 4. 242 Lindvall Jennie IF Åsarna 24:34,6 +32,2 5. 238 Ray Sara IK Falken 25:56,9 +1:54,5 6. 239 Martikainen Terhi IF Åsarna 28:26,7 +4:24,3
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 254 Ray Hanna IK Falken 12:51,5 +0,0 2. 252 Halonen Linnea IF Femman 13:16,4 +24,9 3. 250 Storbacka Erika IF Femman 13:56,7 +1:05,2 4. 249 Jordman Sandra NORRVALLA SKI TEAM 14:06,3 +1:14,8 5. 251 Strandvall Amanda IF Minken 14:09,4 +1:17,9 6. 253 Stark Alexandra IF Femman 14:10,0 +1:18,5 7. 248 Nyfors Amanda IF Brahe 14:21,6 +1:30,1
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 259 Johansson Malin Pargas IF 14:05,2 +0,0 2. 258 Lindberg Åsa Pargas IF 15:08,2 +1:03,0 3. 260 Grankull Jaana IK Falken 18:16,5 +4:11,3
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 263 Kalliokoski Riikka Pargas IF 14:17,5 +0,0 2. 265 Grönqvist-Lönnström Marlene Borgå Akilles 15:56,7 +1:39,2 3. 264 Myrevik-Svenlin Ulrika IF Åsarna 16:06,6 +1:49,1
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 275 Melnits Ike IF Sibbo-Vargarna 14:26,1 +0,0 2. 279 Häggman Aaron Vörå IF 15:09,8 +43,7 3. 278 Markén Leonard Oravais IF 15:15,2 +49,1 4. 268 Suursild Päär IF Sibbo-Vargarna 15:19,1 +53,0 5. 274 Höglund Casper IF Sibbo-Vargarna 15:46,5 +1:20,4 6. 276 Hildén Christian IF Femman 15:55,2 +1:29,1 7. 280 Smeds Jacob Oravais IF 16:13,1 +1:47,0 8. 281 Finskas Lucas IF Femman 16:13,5 +1:47,4 9. 270 Tallbäck Patrick IF Femman 16:19,5 +1:53,4 10. 277 Sundell Emil IF Femman 16:25,6 +1:59,5 11. 269 Liukkonen Anton Borgå Akilles 16:39,0 +2:12,9 12. 273 Back William Oravais IF 17:06,0 +2:39,9 13. 271 Selenius Jonas Österby Sportklubb 17:29,0 +3:02,9
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 288 Mäenpää Robin IF Brahe 22:39,1 +0,0 2. 291 Rosin Emil Pargas IF 22:55,7 +16,6 3. 289 Johansson Viktor Pargas IF 23:14,1 +35,0 4. 290 Karppinen Santeri NORRVALLA SKI TEAM 23:27,2 +48,1 5. 286 Rusk Oliver NORRVALLA SKI TEAM 23:36,6 +57,5 6. 284 Nordman Amos Borgå Akilles 24:20,6 +1:41,5 7. 285 Fransman Benjamin IF Sibbo-Vargarna 26:17,9 +3:38,8
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 295 Hjerpe Casper NORRVALLA SKI TEAM 22:30,0 +0,0
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 300 Ramstedt Thomas Pargas IF 21:24,4 +0,0 2. 298 Heinonen Ilkka Pargas IF 22:48,6 +1:24,2 3. 299 Grankull Jan IK Falken 26:56,5 +5:32,1
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 303 Westerlund Niklas Pargas IF 22:45,2 +0,0 2. 304 Hakkarainen Mikko IF Sibbo-Vargarna 23:23,0 +37,8
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 10, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. 317 Vuorela Johannes IF Minken 35:08,8 +0,0 2. 312 Kuuttinen Patrik IF Minken 36:30,3 +1:21,5 3. 313 Svartsjö Alex IF Femman 36:52,3 +1:43,5 4. 309 Lindholm Kevin IF Minken 38:14,2 +3:05,4 5. 314 Nordström Joakim IF Sibbo-Vargarna 38:41,1 +3:32,3 6. 310 Aurén Axel IF Åsarna 38:45,8 +3:37,0 7. 315 Liukkonen Leevi Borgå Akilles 40:07,1 +4:58,3 8. 311 Damlin Anton NORRVALLA SKI TEAM 40:46,1 +5:37,3 9. 318 Liukkonen Eetu Borgå Akilles 41:03,2 +5:54,4 316 Nordman Axel Borgå Akilles Kesk.
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 16, Keskeytti: 1, Hylätty: 0) 1. 340 Lindholm Remi IF Minken 35:45,6 +0,0 2. 339 Gustafsson Joachim IF Femman 36:20,2 +34,6 3. 335 Nordström Jonas IF Sibbo-Vargarna 36:22,3 +36,7 4. 336 Kronberg Patrick IF Minken 36:51,5 +1:05,9 5. 337 Kronberg Christian IF Minken 37:06,6 +1:21,0 6. 323 Wihlman Niklas Pargas IF 37:18,5 +1:32,9 7. 326 Passell Jan-Eric Pargas IF 37:21,3 +1:35,7 8. 332 Karlström Hugo IF Åsarna 37:25,7 +1:40,1 9. 330 Tulonen Benjamin IF Sibbo-Vargarna 37:40,7 +1:55,1 10. 338 Gustafsson Johan IF Femman 37:44,1 +1:58,5 11. 334 Stenbacka Wilhelm IF Sibbo-Vargarna 38:35,5 +2:49,9 12. 322 Sundström Niklas IF Femman 38:52,3 +3:06,7 13. 333 Sundqvist Benjamin IF Minken 38:57,5 +3:11,9 14. 331 Holmgren Benjamin IF Sibbo-Vargarna 39:36,1 +3:50,5 15. 328 Eklund Kristian Pargas IF 40:46,1 +5:00,5 329 Lönnbäck Kasper IF Minken Kesk.
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 343 Lönnström Kim Borgå Akilles 13:02,1 +0,0 2. 345 Kalliokoski Kari Pargas IF 13:03,9 +1,8 3. 344 Svenlin Sören IF Åsarna 13:32,5 +30,4
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 354 Ray Tage IK Falken 12:41,8 +0,0 2. 349 Grannas Stefan Vörå IF 14:04,7 +1:22,9 3. 350 Holmström Lennart IF ÅLAND 14:15,9 +1:34,1 4. 348 Alanen Harri Pargas IF 14:39,6 +1:57,8
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 357 Storvall Stefan IF Åsarna 12:32,4 +0,0 2. 358 Ramstedt Mikael Pargas IF 13:33,8 +1:01,4 3. 360 Alden Jan Borgå Akilles 13:39,7 +1:07,3 4. 359 Haajanen Leif Ingå IF 15:31,1 +2:58,7
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 364 Wihlman Ole Pargas IF 14:54,2 +0,0 2. 367 Klemets Thommy IF Fyren 14:54,8 +0,6 3. 365 Orre Stig IF ÅLAND 15:33,3 +39,1 4. 368 Sjöblom Klaus Lovisa Tor-Loviisan Tor 15:40,8 +46,6 5. 363 Nykamb Kent-Johan IF Fyren 16:21,3 +1:27,1 6. 366 Sund Per-Ole Vasa Skidklubb-Vaasan Hiihtokl 17:01,5 +2:07,3
M10 N10 M12 N12 M13 N13 N14 N15 M14 M15 N16 N17 N18 NYL N20 N35 N45 M16 M17 M18 M35 M40 M20 MYL M45 M50 M55 M60 M65
(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 1. 372 Rosenlund Tom Pargas IF 13:59,2